Jaunoji dramatinio soprano savininkė N.Kazlauskaitė-Kazlaus pristato debiutinį albumą

2009-04-24

Šarūnė Kaušylaitė

Nuo ketverių metų svajojusi būti operos soliste, jauna atlikėja jau gali pasigirti įspūdingu repertuaru. Nors tokiame amžiuje dramino soprano potencialas tik ima skleistis. Tik pristačiusi pirmąją kompaktinę plokštelę, 35 metų Nomeda Kazlauskaitė jau galvoja apie antrąjį albumą. Dainininkė sako, kad ne viskas tilpo į plokštelę - „Dramatinio soprano menas“.

Plokštelėje sudėta 13 dramatinio soprano arijų nuo klasikos iki šiuolaikinių kūrinių. Klausytojai gali išgirsti ne tik skirtingas dainavimo manieras, bet šešias kalbas, kuriomis atliekamos arijos. Paklausius plokštelės, akivaizdu, kad N.Kazlauskaitės simpatijas užkariavę G.Verdi ir R.Wagneris.

N.Kazlauskaitės kūrybinė biografija stebina. Operos scenoje Karmen vaidmeniu debiutavusi atlikėja ypač didelio susidomėjimo sulaukė po Maskvos Kremliaus „Gostiny dvor“ inauguracijos koncerto, kur ja pasikvietė garsioji Montserrat Caballe. Keturių tarptautinių konkursų laureatės dramatinis sopranas vis garsiau girdimas pasaulio operos scenose. Laisvai samdoma menininkė į Lietuvą kaskart grįžta iš skirtingų šalių. N.Kazlauskaitės tėvai šypsosi, kad toks menininkų kelias.

Albumo arijos Filharmonijoje įrašytos per aštuonias dienas. Ir dirigentas Modestas Pitrėnas, ir pati Nomeda sako, kad tai buvo nelengvas darbas, o albumo viršelį kūręs fotografas Rimantas Dichavičius sako, kad anksčiau negalvojęs, jog muzikai taip puikiai supranta vizualųjį meną.

Visi prie plokštelės dirbę žmonės tikina, kad Nomedos norai ir tvirtas žinojimas, ko nori, buvo juntami visuose etapuose. Ne išimtis ir plokštelės viršelis.

N.Kazlauskaitė sako, kad jos debiutinė plokštelė turėtų sudominti tiek jauną, tiek išpuoselėto skonio klausytoją.

Šaltinis: lrytas.lt