Nomeda gėles išdalijo bažnyčioms

2009 05 02

Pasaulio scenose žinoma, bet savame krašte nedažnai dainuojanti solistė Nomeda KAZLAUSKAITĖ-KAZLAUS gražų balandžio pabaigos vakarą į pirmosios kompaktinės plokštelės pristatymą sukvietė didelį būrį savo talento gerbėjų. Dramatinio soprano savininkės atliekamų arijų iš jos mėgstamų operų, romansų ir pasakojimo apie pasirodymus garsiosiose pasaulio scenose klausėsi muzikos gurmanai, tarp kurių buvo ir garsių meno bei pramogų pasaulio žmonių, ir politikų bei kandidatų į prezidentus. Nomedos gerbėjai turėjo progos įsigyti kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru įrašytų klasikos ir lietuvių operinės muzikos šedevrų.

Solistė nepraleido progos prisiminti ir savo pažinties bei tebesitęsiančios draugystės su legendine ispanų soliste Montserrat Caballe, kurią vadina savo krikštamote, ir ketina gegužės mėnesį su ja susitikti Barselonoje. “Didžiuojuosi, kad esu lietuvė ir galiu tarp pasaulinės klasikos šedevrų pristatyti ir kelis lietuvių autorių kūrinius”, - sakė N.Kazlaus, kuriai ypač patinka Balio Dvariono opera “Dalia”. Plokštelė skiriama Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui ir mūsų šalies reprezentacijai užsienyje.

Iš gerbėjų N.Kazlaus gavo tiek gėlių, kad jas turėjo padėti išnešti keli vyrai. Savo akimis “Brigitai” neteko pamatyti, kas jie, bet, ko gero, tai buvo Nomedos nuolatinis akompaniatorius Linas Dužinskas ir įrašų metu orkestrui dirigavęs pastaruoju metu labai populiarus maestro Modestas Pitrėnas. Beje, abu džentelmenai, būdami scenoje pristatant plokštelę, padėjo solistei smeigtuku prisisegti išslydusią neklusnią plaukų sruogą.

Paklausta, kur pamerkė tiek daug gėlių, Nomeda sakė: “Gėles išvežiojome po sostinės bažnyčias, nes esu dėkinga Dievui už balsą ir galimybę savo dainavimu paliesti jautrias žmonių sielos stygas”. Dalis žiedų buvo nugabenta ir į “SOS vaikų kaimą”.

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita".